Telefon   +48 602 191 276

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KS Aqua Sport ma 4 Mistrzów Polski w pływaniu w płetwach!

grupa osób na basenie trzymająca banerZawodnicy Ks Aqua Sport oraz UKS Wodniacy Garczyn w dniu 25 listopada 2022r. pojechali do Jastrzębia-Zdroju w 20-osobowym składzie walczyć w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu firm: Kruszywa Polskie oraz Hoch Systemy Kominowe i Repiński Transport. Zawody rozgrywano z podziałem na kategorie wiekowe E(11 lat i młodsi), D(12-13), C(14-15), B(16-17) oraz OPEN osobno dla kobiet i mężczyzn, a rywalizowano w konkurencjach 50, 100, 200 i 400BF(dwie płetwy) oraz 50, 100, 200, 400 i 800SF(monopłetwa), a także 25AP i 50AP(w monopłetwie pod wodą) i 100IM(w monopłetwie pod wodą z aparatem oddechowym i butlą).

Mistrzowie Polski:

Monika Zarach w kategorii E na dystansie 200SF i 400SF

Wiktoria Lellek w kategorii D na dystansie 25AP, 50SF i 100SF

Filip Komar w kategorii D na dystansie 50BF i 100BF

Jan Marchewicz w kategorii C na dystansie 100IM

Ponadto wspomniani zawodnicy zdobywali jeszcze inne medale, a mianowicie Monika Zarach zdobyła srebrny na 100SF, a brąz na 25AP, 50SF i 50BF ustanawiając wszędzie nowe rekordy życiowe. Wiktoria Lellek dołożyła brąz w konkurencji 200SF pobijając również swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Filip Komar również dołożył brązowy medal na dystansie 200BF także ustanawiając nowe rekordy życiowe. Jan Marchewicz natomiast dołożył brązowy medal na dystansie 50SF również ze wspaniałym rekordem życiowym.

Kolejni medaliści to:

Daria Freda w kategorii B zdobyła srebrne medale w konkurencji 100BF i 200BF oraz brąz na 50BF

Anna Tarnowska w kategorii C wywalczyła brąz w konkurencji 50AP

Iga Góralczyk w kategorii C wywalczyła brąz na dystansie 100IM

Sztafeta dziewcząt w kategorii OPEN na dystansie 4x50BF wywalczyła brąz(Wiktoria Lellek, Anna Tarnowska, Daria Freda, Anna Szybalska)

Medale dla UKS Wodniacy Garczyn zdobyli:

Nina Kucharska w kategorii E wywalczyła srebro w konkurencji 200SF i 400SF oraz brąz na 400BF

Kaja Lellek zdobyła brąz w kategorii E na dystansie 400SF

Arkadiusz Sędzicki w kategorii E zdobył brąz w konkurencji 200SF i 400SF

Marcelina Bławat w kategorii D zdobyła srebro w konkurencji 100IM i brąz na 800SF

Sandra Blok wywalczyła brąz w konkurencji 100IM w kategorii D

Sztafeta dziewcząt w kategorii D na dystansie 4x50BF wywalczyła srebro(Marcelina Bławat, Marta Ostrowska, Sandra Blok, Nina Kucharska)

W klasyfikacji Zimowych Mistrzostw Polski nie uwzględniano zawodników z Ukrainy, a medale otrzymali jedynie za Finał Pucharu Polski. Podobnie sztafety, jeżeli w ich składzie wystartował zawodnik z Ukrainy.

Komplet wyników:

Zawodnicy KS Aqua Sport wystartują jeszcze w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym 3 grudnia 2022r. w Skierniewicach(dzieci 9, 10 i 11 lat) oraz 17-18 grudnia w Szczecinie(Główne MP).

KS Aqua Sport prosi ludzi dobrej woli o pomoc w wyjazdach, ponieważ zawodnicy pokrywają koszty opłat startowych i zakwaterowania każdorazowo z własnych pieniędzy, a klub stara się pokrywać koszty transportu. Osoby chcące wspomóc klub oraz te, które chciałyby rozpocząć przygodę ze sportem proszone są o kontakt z trenerem Michałem Zarachem Tel. 606948660.